Search
Close this search box.

Filtri i osmozës së kundërt Ecosoft Standard PRO me pompë (MO550MPECOSTD)

5/5

reviews

Article: MO550MPECOSTD

47,900.00 L

Përshkrimi

Filtri i osmozës së kundërt Ecosoft Standard PRO me pompë (MO550MPECOSTD)

Filtri i osmozës së kundërt Ecosoft Standard është projektuar për pastrimin e ujit në nivel molekular.

Filtri pastron ujin nga 99.8% e papastërtive, duke përfshirë viruset dhe bakteret. Uji i pastruar është plotësisht i sigurt për trupin e njeriut. Është ideal si për të pirë ashtu edhe për gatim.

Filtri pastron ujin pa pasur nevojen e energjisë elektrike.

Rezervë e përhershme e ujit të pijshëm deri në 7 litra falë rezervuarit të magazinimit.

Me filtrin Ecosoft Standard, do të keni gjithmonë një burim të përshtatshëm uji të pastër dhe të shijshëm në shtëpi.

Tiparet kryesore

Pastron ujin nga viruset dhe bakteret me 99.8%

5 faza të pastrimit, duke përfshirë mineralizimin

Efektive edhe në presion të ulët në tubacion

Kompakt dhe ekologjik

Zëvendësim i lehtë dhe i thatë i fishekut

Transporti

Transporti dhe instalimi falas në të gjithë shqipërine

PAGESA

Pagesa bëhet me para në dorë pas përfundimit të instalimit

Informacioni i produktit

• Siguron sigurinë mikrobiologjike të ujit të pastruar
Membrana e osmozës së kundërt pastron viruset dhe bakteret nga uji me 99.8%
• Rezerva e ujit të pijshëm deri në 7 litra falë rezervuarit të magazinimit
uji grumbullohet vazhdimisht në rezervuar
• Ujë i mineralizuar në rubinetin tuaj të pijes
Ujë i shijshëm në shtëpinë tuaj në çdo moment
• Efektive edhe në presion të ulët në tubacion
Kompleti përfshin një pompë për të mbajtur presionin e kërkuar
• Kompakt dhe ekologjik
Teknologjia e përmirësuar lejon zvogëlimin e numrit të pjesëve plastike të zëvendësueshme
• Ju kujtojmë të zëvendësoni fishekët
Uji pa probleme të panevojshme – ju kujtojmë për shërbimin dhe mirëmbajmë filtrin tuaj
• 8 litra ujë të pastër në orë
Një familje prej tre anëtarësh do t’i sigurojë ujë të cilësisë më të mirë

Për rrjetet e furnizimit me ujë me presion të dobët të ujit

CILAT JANË VEÇORITË E MODELIT?
Filtri i osmozës së kundërt Ecosoft Standard me një pompë është projektuar për pastrimin e ujit në nivel molekular në shtëpi dhe apartamente me presion të ulët në tubacion. Performanca e filtrit – 8 l/h. Ky model pastron ujin në nivel molekular po aq mirë dhe largon 99.8% të papastërtive, duke mos i dhënë mundësi as baktereve dhe as viruseve. Megjithatë, filtri i serisë PRO kujdeset jo vetëm për shëndetin tuaj, por edhe për shijen tuaj. Në modelin e përditësuar të filtrit, mineralizuesi kryen dy funksione njëherësh, domethënë, i jep ujit një amëz dhe erë të këndshme, si dhe e pasuron atë me minerale. Falë këtij modernizimi të filtrit, ne përpiqemi të reduktojmë përdorimin e plastikës në aktivitetet tona.

Rezervë e përhershme e ujit të pijshëm deri në 7 litra falë rezervuarit të magazinimit.

PËRPARËSITË E OSMOZËS SË KUNDËRT
Pse osmozë? Fakti është se kjo është teknologjia më e avancuar e pastrimit të ujit. Dhe është gjithashtu i disponueshëm me Ecosoft.

Elementi kryesor i filtrit është membrana e osmozës së kundërt. Filtri Ecosoft Standard PRO ka një element membranor me kapacitet 8 l/orë. Uji i pastruar mund të pihet i papërpunuar dhe është plotësisht i sigurt për fëmijët e vegjël.
Filloni mëngjesin tuaj siç reklamohet, me një gotë ujë të pastër dhe të shijshëm. Dhe teknologjia jonë do t’ju ndihmojë me këtë.

AVANTAZHET E NJË FILTRI ME NJË POMPË
Për funksionimin normal të filtrit, uji duhet të furnizohet në membranën e osmozës së kundërt me një presion të caktuar. Kur presioni bie, molekulat e ujit nuk kalojnë nëpër sipërfaqen e membranës dhe performanca e saj zvogëlohet ndjeshëm. Për të kompensuar presionin e pamjaftueshëm në tubacion, përdoret një pompë.

Përveç pompës, pompa ka një mikrokontrollues dhe 2 sensorë presioni (në hyrje dhe dalje të membranës). Pompa fillon të funksionojë vetëm kur presioni nuk korrespondon me diapazonin e kërkuar.

PËR KË ËSHTË MË E MIRA?
Filtri i osmozës së kundërt Ecosoft Standard me pompë është projektuar posaçërisht për apartamente dhe shtëpi me presion të ulët uji në tubacion. Filtri ka një kapacitet prej 8 l/h. I pershtatshem per nje familje me tre persona. Filtri e bën ujin të sigurt për pije dhe gatim.

FAZAT E FILTRIMIT
Shkalla e parë
Pastrimi paraprak i ujit nga papastërtitë mekanike. Kur kalon nëpër një fishek të bërë nga fibra poroze polipropileni, uji pastrohet nga grimcat e llumit, rërës dhe ndryshkut.

Shkalla e dytë
Pastrimi i ujit nga substanca organike, klor organike dhe klori. Shija, ngjyra dhe aroma e ujit përmirësohet. Brenda fishekut është karboni i aktivizuar në formën e kokrrizave.

Shkalla e tretë
Pastrimi përfundimtar i ujit nga papastërtitë më të vogla mekanike. Të gjitha për të zgjatur jetën e membranës së osmozës së kundërt.

Shkalla e katërt
Faza kryesore e filtrimit. Pas pastrimit paraprak, uji hyn në membranë, e cila ruan me siguri 99.8% të papastërtive.

Shkalla e pestë
Mineralizuesi përmban një përzierje të karbonit të aktivizuar nga lëvozhgat e kokosit dhe mineralin natyral të kalcitit. Kjo ju lejon jo vetëm të rregulloni shijen e ujit, por edhe ta ngopni atë me minerale, në veçanti, kalcium.
woman_drinking.jpg
NDRYSHIMET JANË TË DUKSHME MENJËHERË!

Do të keni në shtëpi një burim uji të pastër dhe të freskët, në sigurinë e të cilit jeni absolutisht të sigurt
4ffbba61e767e6f9c60d660e72cd325a.jpg
Perimet e gatuara në ujë të cilësisë absolute do të ruajnë të gjitha lëndët ushqyese që i nevojiten trupit tuaj

Çaji dhe kafeja do të jenë më të shijshme dhe më aromatike

Uji nuk ka nevojë të zihet para përdorimit – falë teknologjisë së osmozës së kundërt, uji i pijshëm do të bëhet jo vetëm i shijshëm, por edhe plotësisht i sigurt

Pajisjet tuaja shtëpiake – kazan, hekuri, tenxhere me avull, lagështuesi i ajrit – janë të mbrojtura nga shkalla dhe do të funksionojnë më gjatë

fëmijët që pinë ujë
KURSIME QË NGA DITA E PARË!
Çmimi i ujit nga osmoza
Disa përdorues të filtrave të osmozës së kundërt kanë dyshime nëse elementët gjurmë të dobishëm për trupin mbeten vërtet në ujë pas një pastrimi kaq të thellë. Kështu që! Në fund të fundit, deri në 90% të mineraleve të nevojshme për një person vijnë me ushqim, jo ​​me ujë.

Linja bazë, e përmirësuar dhe premium – cili është ndryshimi?
Basic Standard Line është një mënyrë e përballueshme për të pastruar ujin. Thjeshtësi dhe besueshmëri pa fjalë të panevojshme.

Për shembull, linja Standard përdor një grup standard fishekësh për filtrat e osmozës së kundërt, një element membranor Ecosoft (50 GPD) dhe një kllapa plastike dhe një rubinet “Drop” përfshihen në paketë.

Linja e përmirësuar Absolute është një klasik i përmirësuar. Ujë i pastër me shije të këndshme

Gama Absolute përdor një komplet të përmirësuar të fishekut të filtrit me osmozë të kundërt që ofron pastrim më efikas Ecosoft (75 GPD) dhe vjen i kompletuar me një mbajtëse të fortë metalike dhe një rubinet elegant modern.

Premium Linja P`URE është një linjë inteligjente në të cilën ne kemi mbledhur të gjitha avantazhet e teknologjive moderne. Ujë i shijshëm me minerale

Linja P`URE përdor gjithashtu një grup të përmirësuar fishekësh për filtrat e osmozës së kundërt, një element membranor Ecosoft (75 GPD) dhe një kllapa të përmirësuar që lejon instalimin e filtrit si vertikalisht ashtu edhe horizontalisht përfshihet në paketë.

Filtri P`URE Balance përdor fishekë P`URE BALANCE “6 muaj” (duhet ta zëvendësoni 2 herë më rrallë se në modelet e tjera) në mënyrë që të keni gjithmonë ujë freskues të shijshëm dhe të shëndetshëm me kalcium dhe magnez.

Mirëmbajtja e filtrit konsiston në zëvendësimin periodik të elementeve të tij.
Ne përpiqemi t’jua lehtësojmë jetën me filtrin, kështu që do t’ju kujtojmë me kohë të zëvendësoni fishekët dhe do ta bëjmë vetë.

Uji i pastër pa shqetësime është i mundur me Ecosoft!

Produkte të ngjashme

Na kontaktoni

Na shkruani nëse keni pyetje rreth ECOSOFT